Skocz do zawartości

Zdjęcie

Automat podbijania ceny allegro, ebay oszustwo?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 comPREhensive7

comPREhensive7

Nowy

• 2 postów

Napisano 31 07 2016 - 23:15

Witam,

W ostatnich dwóch miesiącach aż 3 razy zdarzyło mi się wygrać licytacje po dokładnie najwyższej ofercie jaką wcześniej proponowałem, do licytacji używałem jednego z serwisu do automatycznego licytowania w ostatnich sekundach aukcji.

Po dzisiejszej aukcji jestem niemal pewien że to nie był przypadek,

Ostatnio zakupiłem iPada air 2 na licytacji, oferowałem swoje maksimum na 1622,31 zł i automat zaproponował tą cenę w ostatnich czterech sekundach, o dziwo za taką kwotę wygrałem owego iPada. Czyli wynikało by z tego że osoba która zaproponowała drugą z kolei cenę ustawiła swoje maksimum na przedział 1611 do 1621 bo zdaje się że przy takich kwotach każde kolejne przebicie to krok o 10 zł.

Dokładnie taka sama sytuacja spotkała mnie dzisiaj na angielskim eBayu.co.uk, ostatnie 4 sekundy, oferuje cenę 82,76 GBP i za taką cenę przedmiot zostaje sprzedany......... przy czym trzecia oferta to było 50 GBP a druga to AKURAT MAKSIMUM TAKIE, ŻEBY PRZEDMIOT SPRZEDAĆ ZA MOJE MAKSIMUM.

To na pewno nie jest przypadek, normalna licytacja nie działa przecież w ten sposób, jeżeli moja cena jest aktualnie najwyższa to nikt nie zna jej maksimum a żeby je poznać to trzeba licytować i szukać tego maksimum krok po kroku, nie jest to możliwe w tak krótkim czasie. Myślę że działa tutaj jakiś automat.
Dodatkowo przy zdecydowanej większości moich wygranych aukcji widzę komunikat o ile procent taniej zakupiłem dany przedmiot (przykładowo "24% taniej niż twoje maksimum 847 zł"), to chyba jasno znaczy że tak działa system licytacji na allegro i eBay.

• 0

#2 makensis

makensis

Naczelny

• 5035 postów

Napisano 02 08 2016 - 14:00

Sprawdziłeś czy Ebay angielski działa na takich samych zasadach co Allegro? Z tego co wiem to inne portale działają nieco inaczej np. każda licytacja w ostatniej sekundzie przedłuża aukcję o kilka minut. Ponadto często ukrywana jest kwota maksymalna innych kupujących, a pokazana tylko twoja - stąd mylnie możesz odbierać, że kupiłeś coś za akurat ustalone maksimum.

• 0

#3 q1aser

q1aser

Nowy

• 3 postów

Napisano 02 08 2016 - 15:43

Ja sie na tym nie znam, ale zaciekawił mnie ten temat. Napiszcie coś wiecej jak to działa itd. Bardzo mnie to zaciekawiło  :blush2:

• 0

#4 makensis

makensis

Naczelny

• 5035 postów

Napisano 03 08 2016 - 05:13

Może przedstawię Ci instrukcję z innego automata, ale też innej platformy niż eBay:

BidBud has five bidding strategies.

• Slow: This strategy will place the minimum bid, as the auction is drawing to a close -- within the last 10 seconds. If someone else bids then BidBud will wait until the auction is closing again, and place another bid. The price of the item will go up very slowly, however, the end time is drawn out longer than with other strategies.
  • Adaptive: This strategy adapts depending on the situation. If it's up against an autobid it'll bid quickly until it's beating the autobid. If it's not up against an autobid then it'll bid very slowly, like the slow strategy above.
  • Blocking: This strategy will use advanced tactics to block other traders from bidding. Using this strategy, it's impossible for anyone else to place a normal, minimum bid against you, because BidBud will continuously place an autobid that's one increment higher than the leading bid. If someone wants to win they'll have to bid higher than the minimum.
    Note: this strategy will probably generate a lot of emails from TradeMe -- one for each autobid that is equaled. Unfortunately there's no way to disable these.
  • Fast: This strategy is simple -- BidBud will simply place a normal Trade Me autobid for your maximum amount, but two minutes before the auction ends.

Ma to swoje zalety (głównie dla sprzedających), bo stosowanie automatów i licytowanie na ostatnią chwilę mija się z celem. Taka aukcja podbita w ostatniej minucie zostaje przedłużona.

• 0

#5 zawer22

zawer22

Nowy

• 3 postów

Napisano 15 08 2016 - 11:22

Ogólnie na allegro dużo działa takich oszustów że podbijają cenę. Nikt nic z tym nie robi... Lipa straszna :(

• 0

#6 server

server

Zaawansowany użytkownik

• 413 postów

Napisano 17 08 2016 - 16:50

Sam się z tym spotkałem. Allegro ma jeden, poważny błąd. O co chodzi. Gdy cena na aukcji wynosi aktualnie 10zł, to ja podbijam cenę o np 50gr. A błąd polega na tym, że moja oferta jest równa ofercie maksymalnej obecnej ceny. Wtedy wiem jaka cena jest aktualnie najwyższa. To się nazywa głupie podbijanie ceny. Ech!

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych