Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus k50ij - Problem z wyświetlaniem obrazu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 10 2011 - 18:53

witam mam pytanie mam asusa k50ij series bardzo się martwię o moja kartę graficzną już po raz drugi po rozładowaniu baterii i wł z powrotem kompa z podłączonym zasilaczem i po jakiś 5sek wskakuje mi momentalnie "lekki brązowy kolor" raz po jak to się pokazało to zrestartowałem kompa i było już wszytko ok drugim razem jak to się pojawiło dokładnie wczoraj:/ nic nie robiłem przez jakieś 15-20min i samo znikło i wróciło wszytko do normy. czego to jest wina ?sterowników od karty gpu?próbowałem je uaktualizowac i pokazało mi tylko ze moje stery są aktualne;/ mogę prosić o pomoc w tej sprawie?:sciana: ( teraz komp mi chodzi od godz 11 i nic się nie dzieje)

i się stało :/ kolejny raz:/ po restarcie jest wszystko ok;/ pomóżcie:(

Użytkownik metsej edytował ten post 16 10 2011 - 22:32

  • 0

#2 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 06 10 2011 - 19:10

Nie jestem pewien ale ten układzik który umieściłeś w tytule ma zintegrowaną grafikę. Co prawda problemy z BGA pod GMA są sporadyczne ale jeżeli mostki są zintegrowane z grafiką w jeden układ to istnieje taka możliwość że potrzebujesz reballing-u.

Jeżeli jesteś z śląska mogę ci z tym pomóc.

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 10 2011 - 11:46

tak tak ma zintegrowana kartę graficzną:sciana: a co to jest ten reballing? jestem dolnego śląska wiec się nie uda. al jest on na gwarancji jeszcze ,ale szkoda mi go oddawać i czekać aż 21dni :/ może się coś poważniejszego stać jeśli go nie wyśle na serwis? przy wł kompa z rana zauważyłem ze w pewnym momencie robi sie czarny ekran z kursorem myszy (to trwa około 5s) i później się włącza już normalnie..nie pomogło by przeinstalowanie sterów od karty np na starsze?

teraz mała ciekawostka;/ dzwoniłem przed chwila do asusa zapytałem co się z nim dzieje dokładnie powiedzieli zebym spróbował zrobił recovera tym przeinstaluje system windows powiedział ze to może być wina sterowników :/wiec ja już niewiem:/ aa jeszcze powiedział ze jak mam za duża temperaturę to z tyłu laptopa dokładnie asusk50ij series jest jakaś osobna klapka co mogę ja odkręcić i przedmuchać i go udrożnić czy coś takiego .. ale o to chodzi ze tam nie ma nic takiego :/ jest jedna tylko duża na około 8 śrubek ale jak ja odkręcę to na pewno stracę gwarancje.

a płyta recovery to jest ta z windows-em?bo mam tylko jedna od nowośći:/

czy to by pomogło?

Użytkownik Abback edytował ten post 08 10 2011 - 11:22

  • 0

#4 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 12 10 2011 - 15:04

Oni tak trują każdemu, aby wyeliminować czynnik ludzki. Powiedz że wszystko zrobiłem jak trzeba i zamów RMA.
Serwis ASUS-a (NMC Koszalin) powinien uporać się z tym w max. tydzień jak wyślesz komputer w poniedziałek otrzymasz go w poniedziałek. Jedyny problem to efekt naprawy.
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 10 2011 - 07:53

Właśnie wiec może się poprawić lub nie ?:/
  • 0

#6 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 13 10 2011 - 17:52

Jeśli ekran wyświetla jeden kolor- brązowy jest to uszkodzenie.
Jeśli obraz ciemnieje i "brązowieje" to jest to wynik obniżonej jasności. Jasność regulujemy z panelu sterowania lub kombinacją klawiszy.

W pierwszym wypadku konieczna wizyta w serwisie. Procedure opisał użytkownik YMO.
  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 10 2011 - 11:07

ale czym to jest spowodowane? złym otwieraniem wyświetlacza?z asusa gosc powiedział z jak to jest spowodowane zz mojej winy to zostanę obciążony kosztami naprawy.
  • 0

#8 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 16 10 2011 - 12:08

Cóż, swój problem opisujesz bardzo niedokładnie.
Przydałoby się gdybyś nagrał film, lub zrobił zdjęcie obrazujące wadę która występuje u ciebie.
Obciążenie kosztami diagnozy występuje zawsze gdy ktoś zgłasza poprawnie funkcjonujący komputer do naprawy.

Próbowałeś zwiększać jasność ekranu gdy ciemnieje ? zdjęcia, film przyda się jako materiał do gwarancji.

Model ma około 2 lata i jako że jest budżetowy całkiem możliwe że zaczęła siadać płyta główna.
Jeśli wada którą opisujesz pojawiła się nagle, po roku, z całą pewnością jest to fizyczne uszkodzenie, płyta główna może siadać.

Próbowałeś aktualizować BIOS ?
  • 0

#9 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 16 10 2011 - 13:48

Ja mam notebooka w z tym chipsetem (Samsung NP-R509-XA003PL) i nie miałem żadnych problemów. Oddaj na gwarancje zanim Ci całkiem padnie albo Ci się gwarancja skończy.
  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 10 2011 - 18:10

nic takiego nie próbowałem. bo nawet nie wiem jak to się robi ;> a to się tak nagle pojawiło zaraz po rozładowaniu baterii i ponownym uruchomieniu go wskakiwał lekki brązowy kolor (tło) a rozjaśnianie go nic nie dało bo to było widać dość mocno . laptop już poszedł do serwisu opisałem to na kartce wszystko dokładnie i zobaczymy. nie wiem co myśleć bo jeden mówi ze to karta graficzna drugi ze ramy teraz Ty ze płyta ;) kurde to dojdzie do tego ze w ogóle go nie zrobią:) na innym forum się zapytałem czemu tak się dzieje to napisali ze komputer potrzebuje rabaling-u czy coś takiego nawet jeden oferował mi pomoc :) a ten komp ma dopiero 14miesięcy :/ i już się sypie. nawet próbowałem zrobić recovera ale to mi się nie udało:/ a co ma BIOS do tego tła?podejrzewam ze jakby płyta główna siadała to oprócz tego by jeszcze coś się pokazywało a nie tylko jakieś (BRĄZOWE TŁO)

może to coś od ładowania?bo jak nie dopuszczałem kompa do rozładowania to wszytko było OK . nawet po normalnym wył go i ponownym uruchomieniu go wszystko było w porządku ,a jak tylko mi zdechł i podłączyłem go pod ładowanie to zaraz po pokazaniu się pulpitu wskakiwał te (brązowe tło) może po prostu coś się dzieje z karta graficzną? kurde bo jak będę miał zapłacić za niego cholera wie ile to będzie masakra:/ a płyta główna podlega gwarancji?

wiec na takie proste myślenie nikt kurde nie wie co to może być , szkoda tylko ze nie wystawiłem żadnego zdjęcia tu to byście to zobaczyli:/

wiecie jak to dokładnie wyglądało może sobie to jakoś wyobrazicie :/ to wyglądało tak : po włączeniu pc wszytko się ładnie wyświetliło chodzi mi o pulpit po jakiś 5sek wskakiwał(brązowy kolor)(tło) ale to tak wyglądało jakby na inne kolory nachodził ten brązowy(tło) na cała matryce.po restarcie wracało wszystko do normy. "zaznaczam tak się tylko działo przy rozładowaniu baterii w laptopie "może bateria siadała? kurde wszytko już mi na myśl przychodzi.

jeszcze mam małe pytanie można się jakoś dowiedzieć od asusa jaki był problem? bo jutro już dojdzie do nich przez kuriera UPS. udzielą takich informacji?
  • 0

#11 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 16 10 2011 - 21:56

reballing to inaczej odlutowanie układu od płyty głównej i ponowne jego przylutowanie. ASUS ma taką dosyć dobrą politykę że dają zawsze nowy układ. Ale przyznam się że uszkodzonych BGA pod grafiką intelowską nie widziałem zbyt wiele, jedyne co się od czasu do czasu trafią to zintegrowane układy grafika+mostki.

ps.
Ale poza kartką wypełniłeś opis w RMA ?

  • 0

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 10 2011 - 22:24

tak. chodzi o opis problemów? to coś tam wpisałem nie tylko to co tu u Was pytam . prosiłem również o odkurzenie go z kurzu bo pewnie się tego tam nazbierało :/ no właśnie ja mam zintegrowana grafikę wiec to może przez to się tak robiło sam nie wiem bo jestem trochę zielony w tych sprawach.myślę że mi to zrobią:/:)

to jest w tym jak się tam podaje swoje dane nr tel no i jest ten opis na chyba 140znaków to było to?:/

i dostałem kompa już z powrotem ;> pisze że coś się działo z BIOS/FIRMWARE/ SOFTWARE UPGRADE (NTF) zobaczymy czy zrobili jak się rozładuje ;)

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 21 10 2011 - 09:05

  • 0

#13 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 20 10 2011 - 17:43

Napisz co masz w "Problem/Symptomy" oraz "Rozwiązane" podaj też kto go robił "Inżynier"
  • 0

#14 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 20 10 2011 - 20:49

no i jest problem :/ bo po rozładowaniu baterii zrobiło mi się to samo co przed wysłaniem go na serwis ;> wiec tak PROBLEM SYMPTOM: BIOS/FIRMWARE/ SOFTWARE UPGRADE (NTF) pod napisem inżynier nic nie ma pusto !:/ podali mi tylko jakąś stronę żeby sobie spr jakie częsci zostały wymienione www.asus-polska.pl/raport/ podaje zdjęcie tego problemu:/

o to zdjęcie nie wiem czy coś tam zauważycie ale proszę przyglądnijcie się temu zdjęciu z prawej strony:(

oni w ogóle coś próbowali tam zrobić czy w ..... zalecieli?

co się dzieje ?;)

te zdjęcie tak wyszło ale te tło było na cała matryce

taki był kolor na całej matrycy jak po prawej stronie zdjęcia kolo (cclenera)

pomoże ktoś?:)
  • 0

#15 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 10 2011 - 19:40

:(

Dodane przez: GoodMilk
Takie posty podchodzą pod SPAM.

Użytkownik GoodMilk edytował ten post 21 10 2011 - 21:03

  • 0

#16 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 21 10 2011 - 20:58

Moim zdaniem jest walnięta płyta główna, nic więcej.
  • 0

#17 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 22 10 2011 - 16:04

więc wysyłam go raz jeszcze :( napisze w problemie awaria płyty głównej i zobaczymy czy coś z tym zrobią.

tak sobie myślę ,mówisz kolego ze to wina płyty głównej? ale nie sądzisz że jakby to działo się przez nią to nie tylko takie objawy by się pokazywały?bo mi się wydaje ze coś jeszcze by się działo oprócz tego mojego tła :/ ale tak tylko to się dzieje po rozładowaniu baterii wiec to może wina samej baterii może ona robi jakieś zwarcie czy coś i dlatego tak się dzieje bo tak jak pisałem wyżej po normalnym wyłączeniu pc i ponownym uruchomieniu go (z naładowana baterią) nic się nie dzieje.

np jakieś błędy albo coś takiego?
  • 0

#18 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 11 2011 - 14:25

problem chyba rozwiązany ;) przeinstalowałem windows-a i wszystko jest ok :( dopuściłem go do rozładowania i nie wskoczył ten brązowy kolor :> jest to możliwe? wiec na to wychodzi ze z matryca jest wszystko w porządku ???

orientuje się ktoś?

było coś ze to możliwe jest że płyta główna siada wiec jak wszystko działa .kurde i nie wiem co z nim robić bo jutro kurier ma po niego przyjechać ale jak wszystko gra to go odsyłam:)

więc się nie dowiem :(
  • 0

#19 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 11 2011 - 16:58

zamknijcie ten temat. dzięki

Użytkownik Quke edytował ten post 11 11 2011 - 16:58

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych