Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus Aspire one 722 biały ekran - naprawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adept

Adept

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 16 08 2014 - 14:14

Witam,

 

mam taką przypadłość w laptopie, że około kilkanaście sekund po włączeniu pojawia się biały ekran. Podłączyłem zewnętrzny monitor i na nim wyświetla się wszystko dobrze. W internecie znalazłem, że prawdopodobną przyczyną jest matryca albo taśma. Laptop jest dosyć stary, zamula itd. więc właścicielowi szkoda kasy na naprawianie go w serwisie.

Czy jest możliwość taniej domowej naprawy, czy raczej sprzedać go w takim stanie?

 

Pozdrawiam.

 

//Edit: laptop to oczywiście Acer, a nie Asus



Użytkownik Adept edytował ten post 16 08 2014 - 14:42

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 08 2014 - 14:30

Uszkodzona taśma łącząca matryce z płytą główną.

  • 0

#3 Adept

Adept

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 16 08 2014 - 14:37

Czy wymiana takiej taśmy będzie trudna? Znajdę na necie jakiś poradnik dotyczący tej czynności?

 

Taśmy są jakieś w miarę uniwersalne, czy niemal każdy laptop ma inną i będzie problem ze znalezieniem?

 

Ogólnie: czy warto poszperać po necie i pokombinować w celu naprawienia?


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 08 2014 - 15:14

Znajdziesz po wpisaniu w Google "wymina taśmy sygnałówej model/marka laptopa"
Taśmę sygnałowa dobierzesz wpisując w Allegro lub itp.. Marka/model laptopa → taśma sygnałowa.
Co chcesz kombinować? Taśma wymaga wymiany więc nic już wiecej nie zrobisz niż to podaje.
  • 1

#5 Adept

Adept

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 16 08 2014 - 16:17

Po rozkręceniu taśma nie wygląda na uszkodzoną, ale to pewnie jakieś uszkodzenie wewnętrzne.

 

Patrząc na allegro to do innych modeli Aspire One taśmy są już od 23zł NOWE: http://allegro.pl/tasma-matrycy-led-acer-aspire-one-d257-d270-i4510363689.html

Na konkretnie ten model najtańsza jest od 67zł w dodatku używana(raczej nie ryzykowałbym kupnem takiej): http://allegro.pl/acer-one-722-tasma-matrycy-100-sprawna-stan-bdb-i4502630107.html

 

Możliwe, że do tego modelu taśma jest taka droga, czy po prostu sprzedawcy zdzierają kasę?

Nie popatrzyłem wcześniej, ale czy na taśmie powinien być jakiś symbol pozwalający znaleźć go na necie? Wyszukując "taśma acer 722" znajduje tylko na allegro używane za 67zł i 79zł :/


  • 0

#6 Adept

Adept

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 01 09 2014 - 10:24

Doszły nowe informacje. Zanim założyłem ten temat właściciel był w serwisie, który powiedział bodajże, że uszkodzona jest taśma sygnałowa oraz chipset, a koszt naprawy to około 600zł.

 

Chipset naprawdę może być uszkodzony, czy serwis po prostu chciał zedrzeć kasę? Oprócz problemów z ekranem wszystko działa dobrze(po podłączeniu monitora można normalnie pracować).

Nie wiem, czy zabierać się za zakup i montaż tej taśmy.


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 09 2014 - 10:41

Jak po podłączeniu monitora jest wszystko w porządku, to oznacza że uszkodzona jest "tylko taśma sygnałowa" serwis najwyraźniej chciał z Ciebie zedrzeć kasę.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych