Skocz do zawartości


Zdjęcie

AsRock Z170 Extreme 4+ Brak sygnału do moniotra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MattVegas

MattVegas

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 01 2016 - 23:13

Witam, mam dziwny problem, otóż, złożyłem sobie komputer, zamówiłem i dzisiaj składam, nie mam o tym dużej wiedzy, ale po licznych artykułach, że często są problemy przy nowych kartach graficznych i chłodzeniach przy transporcie, wybrałem opcje samych podzespołów i składam sam.
 
No i dobra, zestaw złożyłem, ale pojawił się problem bo nic nie wyświetla się na monitorze, to samo na drugim i tv, wyeliminowałem problem z kartą graficzną, tą zintegrowaną jak i tą dedykowaną. Ale po od początku....
 
Testowałem wyjścia DVI i HDMI (zintegrowane i dedykowane)na złożonym zestawie, brak sygnału.
Odpiąłem wszystkie karty rozszerzeń, dysk, napęd, zmieniłem port pamięci RAM, wyciągłem baterie CMOS, zamontowałem i uruchomiłem.... jest sygnał włącza się bios...
 
Ok więc dołożyłem kartę grafiki i odpaliłem, jest sygnał zarówno z portów dedykowanej jak i zintegrowanej karty graficznej.
 
Stwierdziłem że wszystko jest ok już, wpiąłem od razu dysk, napęd, i dedykowany do płyty panel USB. (Ogólnie wszystko SATA) i brak sygnału...
 
Macie jakieś pomysły w czym problem?
 
Specyfikacja komputera: 
 
Płyta główna: ASRock Z170 Extreme 4+ 
Procesor: Intel Core i5-6600K Skylake 
Pamięć: HyperX DDR4 Fury Black 8GB 
Karta graficzna: MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit 
Zasilacz: Cooler Master G650M 650W Modularny 80+ Bronze 
Chłodzenie CPU: Silentium PC Grandis XE1236 
Obudowa: Silentium Pc Gladius M35 
Dysk: Dysk Western Digital Caviar Blue 1TB 
Napęd optyczny: Asus 24F1MT 
Wentylatory: SilentiumPC Zephyr x 2
 
 
 
Jeśli jeszcze jakieś informacje mogą pomóc piszcie....
 


  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 22 01 2016 - 09:18

Odłącz wszystko i wpinaj po kolei - najpierw dysk, potem napęd na końcu ten panel. Wg mnie albo któryś element jest uszkodzony (nie koniecznie on sam może być taśma), albo coś źle podłączasz. Taki efekt jest np. gdy podłączysz odwrotnie taśmę do urządzeń IDE (napęd, dysk) no ale ty masz SATA. Karta graficzna ma dodatkowe zasilanie i jak ma czy podłączyłeś? No i w ogóle sprawdź czy dobrze podłączyłeś zasilanie do urządzeń - czy nie pomyliłeś np zasilania dysku z zasilaniem karty graficznej - chodzi mi oczywiście o gniazda w zasilaczu.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: brak sygnału monitor asrock z170 extrem4+



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych