Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aktualizacje automatyczne nie instalują się, dlaczego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 01 09 2007 - 01:28

Spotkałem się dnia wczorajszego ze specyficznym problemem. Zaktywowałem Windowsa XP SP2 Pro na oryginalnym kluczu i przestały mi działać aktualizacje automatyczne, a także aktualizacje poprzez Windows / Microsoft Update. Nie przeczę, ciut czasu spędziłem nad rozwiązaniem tego problemu. Problemu który sam w sobie nie dotyczył ściągania, a instalacji która w przypadku każdej aktualizacji kończyła się niepowodzeniem (failed).

Rozwiązaniem takiego problemu jest wypełnienie poniższych punktów:ściągnięcie i instalacja Dial-a-fix, po czym po uruchomieniu:zaznaczenie wszystkich opcji w Windows Installer,
zaznaczenie wszystkich opcji w Windows Update,
zaznaczenie wszystkich opcji w Registration Center,
odznaczenie / wyłączenie Empty System32\Catroot 2
I kliknięcie GO. Pod żadnym pozorem nie należy używać w tym wypadku opcji Flush SoftwareDistribution,
sciągnięcie i zainstalowanie Windows Update v3. Po instalacji należy zresetować komputer,
ściągnięcie i zainstalowanie patcha #927891,
zresetowanie komputera.
[/list]Po tym należy udać się na stronę Windows / Microsoft Update i wszelkie aktualizacje odpowiednie dla danego komputera i oprogramowania powinny ściągać i instalować się bez problemu.

© by m1chu, 2007

PS: skopiowane z porady z mojej strony, więc sorry za niedopasowanie / sprzeczności / itp.

  • 0

#2 beti3

beti3

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 12 09 2007 - 16:40

Rewelacyjna jest Twoja POMOC. Bardzo dobrze opisana. Krok po kroku prowadzi i co najważniejsze jest SKUTECZNA. Dziękuję.

  • 0

#3 Violetta

Violetta

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 09 2007 - 00:31

Witam! Właśnie przeglądam net w poszukiwaniu odpowiedzi na problem z WU mojej koleżanki. Spędziłam u niej dziś pół dnia i niczego sensownego nie wymyśliłam.
Ma system legalny, Windows XP Home Edition z dodatkiem Service Pack 2, zakupiony razem z komputerem ponad 2 lata temu w wersji OEM. Od grudnia 2006r nie ma żadnych aktualizacji z Windows Update. Chciałam je pobrać ale ciągle wyskakuje pasek informacji z info "Twoje ustawienia zabezpieczeń nie zezwalają na uruchamianie formantów ActiveX na tej stronie. Ta strona może być wyświetlana niepoprawnie. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej opcji..." Wszystkie opcje w ustawieniach zabezpieczeń są ustawione na domyślne, zmieniałam nawet na niestandardowe, dodawałam witrynę WU do zaufanych, czyściłam cookie i tempy i jeszcze całą masę wykonałam różnych innych poleceń, ale bez efektu. Dochodzi do tego, że nawet po otwarciu IE wyskakuje pasek informacji z opcją instalacji formantu ActiveX, który tutaj się instaluje, ale wchodząc na WU przy próbie jego instalacji wyskakuje info " "Twoje ustawienia zabezpieczeń nie zezwalają ....itd" Nie można zainstalować kontrolki ActiveX, a bez niej Update się nie uruchomi. Raz już pokazała się ikonka WU w trayu ale instalacja nie powiodła się. Wyłączałam zaporę systemową i Active Virus Shield AOL (jakimś cudem jeszcze działa), sprawdzalam wszystkie usługi odpowiedzialne za update, ale niczego to nie zmieniło. W związku z powyższym mam pytanie - czy Twoja porada nadaje się również do systemu WinXP HE? Jeśli tak to spróbuję bo już nic poza formatem nie przychodzi mi do głowy. ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych