Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aktualizacja regulaminu działu , wejdź zanim napiszesz temat.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 13 04 2010 - 18:55

W dniu dzisiejszym zaktualizowany został regulamin działu 'Sprzedam/Kupię/Zamienię' i 'Praca' .



Użytkownik bipiw edytował ten post 23 05 2013 - 01:20

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 04 2010 - 21:53

Jak dla mnie totalna bzdura, tzn. mamy pisać peany na cześć sprzedawcy jaki to doskonały i tani sprzęt wystawił? Przecież po to jest dyskusja w temacie co jest zbyt drogie na podstawie własnych obserwacji z portali giełdowych. Niekiedy tylko w ten sposób można sprzedającemu otworzyć oczy na rzeczywistość, to oczywiste że chce jak najdrożej sprzedać co jest czasem (albo przeważnie) zbyt wygórowaną nierealną kwotą. Mam inna propozycję: w wyniku obostrzeń i ucięcia jakichkolwiek możliwości dyskusji proponuje dział zlikwidować.

  • 0

#3 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 13 04 2010 - 21:56

j/w, jeśli ktoś wystawi jakiegoś celerona i nazwie go "najnowszym sprzętem" jak często bywa, a my mamy nie zwrócić uwagi, to kupujący zostanie zrobiony w konia, krótko i zwięźle mówiąc.
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 13 04 2010 - 22:02

Jak dla mnie totalna bzdura, tzn. mamy pisać peany na cześć sprzedawcy jaki to doskonały i tani sprzęt wystawił?


A po co w ogóle coś pisać ?

Z resztą ... co Was to obchodzi za ile i czy ktoś coś sprzeda ? w końcu nie Wasze pieniądze.
to nie dział do dyskusji.
  • 0

#5 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 13 04 2010 - 22:05

No to w takim razie robienie newba w konia powróci.
Ale to odnośnie sprzedaży całego zestawu i określaniem go "najnowszym", powinno zakazać się tego typu określeń.

Użytkownik Wedge edytował ten post 13 04 2010 - 22:07

  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 04 2010 - 22:23

A po co w ogóle coś pisać ?

W sumie racja, przecież jeleni trzeba w butle nabić. Teraz spójrz na problem szerzej, podług takiego rozumowania to trzeba zmienić regulamin tego forum totalnie, dlaczego? Chyba komentować nie trzeba.

Użytkownik #plus edytował ten post 13 04 2010 - 23:20

  • 0

#7 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 04 2010 - 22:57

Ale to odnośnie sprzedaży całego zestawu i określaniem go "najnowszym", powinno zakazać się tego typu określeń.

To marketing Mofis, coś na czym w przyszłym życiu zostaniesz jeszcze nie raz zrobiony w konia. Niekoniecznie w informatyce.

Mamy wolny rynek, niech każdy sprzedaje po cenie jaka mu odpowiada i niech pozostanie to problemem sprzedającego, jeżeli na własne życzenie z tego rynku wypadnie. W całej sprawie chodzi o to, żeby nie komentować czyichś rzeczy, jeśli nie chce się ich kupić, bo to zwykły nonsens. Cenę lepiej negocjować.
Otwarta dyskusja w każdym temacie służy zadaniu pytania, a nie jałowym dyskusjom nie prowadzącym do zawarcia transakcji.
  • 0

#8 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 13 04 2010 - 23:47

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... kasę. Był niedawno taki temat i widocznie ktoś poczuł się urażony. To już lepiej w sklepie. tam wolno komentować, albo... na innych forach. Dobry pomysł na odstraszanie użytkowników. Oby więcej.
  • 0

#9 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 04 2010 - 00:02

Na każdym większym forum (sprawdziłem teraz 3), jest notka o niekomentowaniu cen. Jeżeli jej nie ma, to takie dyskusje i tak się nie toczą.
  • 0

#10 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 14 04 2010 - 00:03

Nie przemawia do mnie taka argumentacja, czy nie podobnym w takim razie jest dyskusja na temat przykładowo budowanego od podstaw zestawu? Tam, też bywają często spory na temat co jest lepsze, dla jednego przykładowo zasilacz Tracer jest urządzeniem wartym swojej ceny dla innego zaś nie jest wart żadnych pieniędzy, jak w takim razie nie wpakować na minę kogoś kto przychodzi tu po poradę złożenia optymalnego zestawu? Przecież to jest robione, próbujemy kupującym uświadomić, że są rzeczy nic nie warte, na portalach giełdowych określane nierzadko jako coś wspaniałego. Jak w końcu ma się wszechobecne hasło "stop gotowcom z allegro/marketów" do ofert tu zapewne z czasem składanych.
  • 0

#11 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 14 04 2010 - 02:05

Może jakiś argument merytoryczny za zakazem komentowania - oceniania. Czy brak ewentualnej krytyki lub absurdalności ceny przyczyni się do większej wiarygodności i zaufania do forum? Bardzo wątpię.

  • 0

#12 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 14 04 2010 - 07:48

A jeśli później ktoś zorientuję się że zrobili go w konia? Będzie miał skargi do forum, i nawet może rozgłosić że tam i tam nie warto kupować bo to i to.
Nie jestem za wyłączeniem komentarzy i cen. Wg. mnie jest to złe posunięcie.

Użytkownik Wedge edytował ten post 14 04 2010 - 07:48

  • 0

#13 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 04 2010 - 09:57

crysis_pl_towar_od_reki_kurierem - trzeba by gościowi wysłać wiadomość, że ma dwa razy drożej niż konkurencja. Nie uważacie że to jego problem, że nikt tego nie kupi?

Mnie osobiście odpycha widok tego działu i już nie wystawiam w nim przedmiotów. I będzie robił tak każdy nowy użytkownik, jeżeli zobaczy że ceny ciągle są komentowane, a do transakcji nie dochodzi.


Użytkownik bipiw edytował ten post 23 05 2013 - 01:19

  • 0

#14 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 14 04 2010 - 10:23

Zmiany popieram to od danego nabywcy zależy czy przepłaci czy nie. Jak kogoś oferta nie interesuje to nie musi się wypowiadać.
  • 0

#15 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 04 2010 - 14:37

Coś tu mącicie, dział Sprzedam, kupię, zamienię jest działem prywatnym, nie komercyjnym, jest to coś w rodzaju, giełdy forumowej dla członków forum. Jeszcze jaśniej w tym dziale, mogą sprzedawać, zamieniać i kupować przede wszystkim członkowie forum. Ktokolwiek mający zamiar wykorzystać ten dział do swojej działalności handlowej/komercyjnej, powinien wnosić stosowną opłatę, za korzystanie z tegoż działu.
Ale właściciel-administrator może w tym lub innym dziale otworzyć temat/wątek pt. Podaj sklep/firmę która twoim zdaniem jest godna uwagi i można dokonać zakupu komputera.
I wybieramy głosując na dany sklep ale nie za darmo firma niech płaci.
  • 0

#16 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 14 04 2010 - 16:25

To proponuję zakazać pisanie i w dziale napisać:
- Sprawdzaj dokładnie sprzęt zanim kupisz, "najnowszy" nie musi być najnowszym.
- Forum.Tweaks.pl nie ponosi odpowiedzialności za negatywne wrażenia.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych