Skocz do zawartości


Zdjęcie

Administrator - brak dostępu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mortis696

Mortis696

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 07 2006 - 11:02

Mam trochę dziwny problem jestem praktycznie jedynym użytkownikiem komputera ( nie wliczając mojego Brata którego rola ogranicza się tylko do ciągłego psucia i grzebania się w rzeczach o których niema najmniejszego pojęcia.!) i tu zaczyna się mój problem na kompie były założone 2 konta „Administrator” (standardowe z pełnym dostępem) i konto z ograniczonym dostępem dla mojego Brata.! Teraz konto Administrator zostało wyłączone i nie mam raczej najmniejszych szans żeby włączyć je spowrotem z ograniczonego profilu (KORZYSTAM Z WINDOWS XP SP2.)
Proszę o jakąś podpowiedz co mogę w takiej sytuacji zrobić.?

  • 0

#2 caveman

caveman

    Tweaks.pl team

  • 368 postów

Napisano 11 07 2006 - 11:11

https://www.tweaks.pl/artykul-188.html

  • 0

#3 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 11 07 2006 - 11:20

To mu raczej nie pomoże :/
Jak konto administratora zostało wyłączone? Musi być w systemie konto administatora aktywne, możesz nie znać hasła ale konto musi być aktywne.

#4 Mortis696

Mortis696

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 07 2006 - 11:23

Ok troche pokombinowałem ale i tak Klęska. :lol: (Na 80% jestem pewien że na koncie Administrator niema załorzonego Hasła, wszelkie pruby typu: Ctrl Alt Delete przy logowaniu kończyły sie komunikatem "Twoje konto zostało wyłączone skontaktuj sie z administratorem systemu" pruby dostania się do panelu zarządzania kontami poprzez komendę: control userpasswords2 również kończyły się niepowodzeniem. :lol:
Nie mam juz więcej pomysłów i prosze o pomoc.
  • 0

#5 Mortis696

Mortis696

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 07 2006 - 13:56

Dobra już zrobiłem wystarczało wybrać tryb Awaryjny podczas logowania CTRL ALT DALETE wybrać konto Administrator w starcie ==> uruchom wpisać komende: control userpasswords2 i skafigurować pozostałe konta.! :lol: :lol:
  • 0

#6 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 11 07 2006 - 14:18

Zrozumiałem, że właśnie do tego ukrytego konta "Administator" zgubiłeś hasło. Wystarczyło w trybie normalnym naciśnać Alt+Ctrl+ 2x Delete i wpisać Administrator

#7 bartekzegar

bartekzegar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 10 2006 - 22:59

Witam
Brat zrobił siebie administratorem i ograniczył moje prawa np.nie mogę niczego instalować itp...
Znacie jakieś sposoby na to żebym bez jego wiedzy zniósł te ograniczenia??
Dzięki z góry
Pozdrawaim
  • 0

#8 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 08 10 2006 - 23:35

NTpasswd... , ale:
1. Kasuje się hasło administratora a nie odczytuje (odczyt/odszyfrowanie hasła jest dość czasochłonne i służą do tego inne programy).
2. Skoro starszy (jak sądzę :) ) brat zablokował Ci możliwość instalacji programów... widocznie miał ku temu ważne powody.
3. Nie napiszę krok po kroku co i jak w obawie o własne zdrowie, które może nadwątlić wizyta Twojego brata (nie jest się anonimowym w sieci i nie takie rzeczy się zdarzają lol ), ntpasswd używałem na liveCD i tylko raz czy dwa w celach eksperymentalnych (bawiłem się bezpiecznie na kopiach SAM-ów). Uprzedzając pytanie: program działa pod Linuksem, wyłącznie z konsoli i nie ma spolszczenia...
4. Zainwestuj w sprzętowego keylogera :)...
  • 0

#9 aiding

aiding

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 10 2006 - 17:07

Witam
Brat zrobił siebie administratorem i ograniczył moje prawa np.nie mogę niczego instalować itp...
Znacie jakieś sposoby na to żebym bez jego wiedzy zniósł te ograniczenia??
Dzięki z góry
Pozdrawaim

No to klikasz prawym na ikonce programu, dajesz "Run As.." zaznaczasz jako administrator, podajesz haslo i instalujesz programik. Haslo niestety musisz sam zdobyć :)
  • 0

#10 merlin92

merlin92

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 12 2008 - 00:30

Witam wszystkich serdecznie!

Mam taki problem. Na laptopie bylo 1 konto uzytkownika o nazwie ADMINISTRATOR. Chciałem utworzyc 2 konto o prawach administratora o nazwie xxx.

Kiedy utworzyłem konto xxx i zalozylem do niego haslo i wylogowalem sie z konta ADMINISTRATOR. Wiadomo ze po wylogowaniu wyswietlil sie panel z

kontami i powinny tam byc 2 konta ADMINISTRATOR i xxx , ale w tym problem ze konta ADMINISTRATOR nie bylo znikło. Kiedy wchodze w

moj komputer > dysk C>Documents and Settings. To jest folder konta ADMINISTRATOR ale kiedy chce na niego wejsc wyswietla mi ze jest ODMOWA DOSTEPU.

Próbowałem utworzyc konto o tej samej nazwie ale wyswietla ze konto istnieje ale nie idzie na nie wejsc bo tak jak by go nie bo ale znowu folder jest tylko

ze na niego nie idzie wejsc :/. Prosze o pomoc. czy mozna jakos odzyskac te pliki ktore byly na koncie ADMINISTRATOR jezeli wyswietla odmowa dostepu??

za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam!
  • 0

#11 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 24 12 2008 - 02:16

Spróbuj wejść w tryb awaryjny i przy "pokazaniu" się użytkowników komputera powinno się pojawić jeszcze jedno ukryte konto , wejdź na nie i spróbuj z niego wejść w folder "Administratora"
A próbowałeś wejść do tego folderu np jakimś programem np Total Commanderem ??

  • 0

#12 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 24 12 2008 - 23:55

Witam
Przy XP jeżeli mamy tylko jedno konto - czyli administratora - z hasłem to wtedy przy logowaniu jest ikonka z nazwą konta. Jeżeli użytkowników jest więcej to konto głównego administratora jest ukryte - nie widać go na ekranie logowania. Wystarczy na tym ekranie trzymając wciśnięty CTRL+ALT nacisnąć DWA razy DEL i mamy standardowe okno logowania gdzie wpisujemy nazwę użytkownika (np. Administrator) i hasło. Konto to można odkryć korzystając z różnych programików np DrTweak XP.
Pozdrawiam

  • 0

#13 pixel70

pixel70

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 02 2011 - 16:04

Witam,

Mój syn ma komputer, który dostał na komunię. System WinXP.
Ponieważ jest jedynym jego użytkownikiem, w momencie gdy instalowałem mu system utworzyłem mu konto na prawach administratora i tak zostało.
Ostatnio zaczął sobie ściągać jakieś gry z internetu i wygaszacze ekranu, które usilnie domagają się kasy za odblokowanie jakiś funkcji. Postanowiłem mu nieco ograniczyć prawa i poza rozmową uświadamiającą zabrać mu prawa administratora.
Utworzyłem zatem dodatkowe konto na prawach administratora (swoje), ukryłem je na ekranie logowania (można się na to konto zalogować tylko po kombinacji Alt+Ctrl+Del+Del) i zmieniłem kontu syna rodzaj z administratora na użytkownika z ograniczeniami.
Wszystko niby OK, ale jako ja (czyli ten nowy user administrator) nie mogę wejść do jego katalogu (odmowa dostępu). Również Windows Steady State, który zainstalowałem żeby móc ograniczyć dostęp do niektórych narzędzi systemowych nie pozwala nic zmieniać w tym zmienionym koncie.

Dlaczego?

Zdaję sobie sprawę, że idealnym byłoby założenie takiego konta od nowa, ale wtedy znikną mu wszystkie ustawienia tapety, dźwięków systemowych, skrótów do programów itp... a wolałbym tego uniknąć.

Da się to jakoś rozwiązać?

Pozdrawiam
Michał W.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych