Skocz do zawartości


Zdjęcie

Acer e1-572g czy Lenovo g510?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 black_shadow

black_shadow

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 08 2014 - 20:41

Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze komputera, planuję zmienić moją stara toshibę na coś nowego co mógłbym zabierać na wyjazdy, mam na oku dwa modele lenovo g510 na procku i3, 4gb ramu z grafiką ame radeon r5 m230 i acera e1-572g na i3, 4gb ram, amd radeon hd8670M, potrzebuję czegoś do mało wymagających gier i głównie do przeglądania internetu, będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam 

Marcin



  • 0

#2 Jaro070

Jaro070

    Początkujący

  • 107 postów

Napisano 10 08 2014 - 20:52

Obie grafiki są słabe. Jaki masz budżet?



  • 0

#3 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 10 08 2014 - 21:37

Jaro070, pytanie padło o konkretne modele, pytanie również do czego jest laptop, jeśli kolega chce surfować po internecie to highendowa grafika nie jest do niczego potrzebna, a wiąże się ze zbędnym wydatkiem. Nie ma co generalizować i oceniać komputera pod swoim kontem, każdy ma inne potrzeby, jeśli chodzi o grafikę to ta w acerze będzie napewno lepsza, aczkolwiek lenovo nie jest złe, także jeden i drugi model będzie lepszym wyborem, przy czym w acerze już w masz matową matryce czego nie ma lenovo, napewno podczas podróży będzie to duży atut. Jednak mogłbyś napisać ile chcesz wydać, moglibyśmy polecić konkretne modele.


Użytkownik AmnesiaHaze edytował ten post 10 08 2014 - 21:41

  • 0

#4 black_shadow

black_shadow

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 08 2014 - 21:44

dzięki za odpowiedź, zależy mi na matowej matryc, sporadycznie zagram tam w jakąś gierkę na kompie. Co do budżetu to chciałbym się zmieścić w 3 tysiącach. 

Ps ; chciałbym dokupić jakąś torbę na lapka, macie coś sprawdzonego?


  • 0

#5 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 10 08 2014 - 21:52

No to powiem szczerze ze za E1 w macie zapłacisz około 2500-2800zł, gdzie dysponując budżetem 3 tysiące kupisz już model V5, w standardzie z procesorem I5, grafiką GeForce GTX 850 M ( na której pójdzie większość nowych gier ), również posiada matową matryce, lepiej rozwiązany system chłodzenia, którego wyloty są z tyłu co w podróży napewno okarze się dużym plusem, możesz trzymać go na kolanach bez ryzyka ugotowania jajek na twardo. Pomijając już aluminiowy front obudowy masz sprzęt któremu niewiele brakuje do miana ultrabooka, a różnica cenowa nie jest kolosalna także ja bym polecił ten model, jeśli zainteresowały Cię acery, może ktos inny poleci coś od Lenovo, ja średnio śledze asortyment chińskich notków. Co do torby, kupiłem model Targusa, męcze ją już 3ci sezon, przerabia już drugi komputer i daje radę.


  • 0

#6 black_shadow

black_shadow

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 08 2014 - 21:56

powiem szczerze że nie trafiłem na model V5 a po zdjęciach wygląda o niebo lepiej, co do systemu chłodzenia to jakie są konkretnie różnice jeśli chodzi o te dwa modele? 


  • 0

#7 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 10 08 2014 - 22:13

Różnica głównie polega na tym że modele takie jak E1, czy G510 mają jeden wentylator wydmuchujący, i wloty pasywne, przez co grzeje się spód obudowy, w V5 kolegi są dwa wiatraki, jeden wtłaczający drugi wydmuchujący, zapewnia to większa wydajność układu chłodzenia i to o czym już pisałem w poprzednim poście, są z tyłu, więc nie ma problemu z grzaniem się spodu obudowy, ponadto złącza takie jak RJ, USB 3.0 i hdmi umieszczone są z tyłu, fajny patent, jeśli ktos nie chce oglądać kabli straszących po bokach komputera. Nie wiem czemu zainteresowało Cię na Lenovo, ja bym odradzał, jeśli acer na żywo Cię nie przekona to już lepiej wziąść asusa, o niebo lepsze wykonanie, nie ma ostrych krawędzi jak modele lenovo.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych