Skocz do zawartości


Zdjęcie

Acer Aspire 5536g problem has been detected


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtekmax

wojtekmax

    Początkujący

  • 129 postów

Napisano 20 09 2011 - 16:59

Witam. Potrzebuje pomocy mój laptop strasznie wolno działa. Po ok.20 minutach użytkowania pojawia się niebieskie okno z napisem "a problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer" i jeszcze kilka zdań jak zrobię zdjęcie to wrzuce tutaj.czyscilem jego dysk mam teraz 110gb wolnego miejsca na 250.usuwalem rożne programy,pliki usuwalem ccleanera Skanowalem go Windowsem defender oraz gdata notebook security 2011 i nic.w sobotę jadę kupić windowsa 7
Spec mojego laptopa
Amd Athlon 2.1ghz. X2
3gb ram
Ati mobility radeon hd 4570
Od pisze na iphonie wiec nie czepiać się o ortografie

[uwaga=Abback]
Poprawa nazwy tematu. Następnym razem pamiętaj by to uczynić[/uwaga]

Użytkownik Abback edytował ten post 20 09 2011 - 19:15

  • 0

#2 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 20 09 2011 - 17:48

Czy to notebook HP ?
Nowe notebooki HP posiadają narzędzia samodiagnozy. Nowe notebooki innych producentów powinny mieć coś podobnego.

W innym wypadku proszę nagrać sobie mhdd na płytę przeprowadzić test dysku, nagrać memtest przeprowadzić test ram

poprawic warunki w jakich stoi notebook aby się nie przegrzewal

  • 0

#3 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 20 09 2011 - 17:58

Od pisze na iphonie wiec nie czepiać się o ortografie


Dobrze, tylko nas nie bij.

Podaj model laptopa ?
  • 0

#4 wojtekmax

wojtekmax

    Początkujący

  • 129 postów

Napisano 20 09 2011 - 19:52

Acer aspire 5536g

A gdzie mogę znaleźć" samodiagnoze"?
  • 0

#5 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 20 09 2011 - 20:51

Kolego zanim kupisz Windows 7 najpierw sprawdź czy aby Twój sprzęt będzie z nim kompatybilny (sterowniki). Co do wolno działającego systemu to w takich wypadkach pomaga najskuteczniej ponowne zainstalowanie Windows-a. Można oczywiście kombinować różnego rodzaju programami ale jak się w tym dobrze nie czujesz to lepiej nie próbować, a tym bardziej programem MHDD, którym możesz załatwić sobie dysk na cacy (czyli go popsuć).

Użytkownik Abback edytował ten post 20 09 2011 - 20:53

  • 0

#6 wojtekmax

wojtekmax

    Początkujący

  • 129 postów

Napisano 20 09 2011 - 21:11

Już pisałem post w którym pytałem o to czy wejdzie mi win7. Możesz sobie sprawdzić w zakładce "problemy z oprogramowaniem ". tylko dlaczego co 20min pojawia mi się to niebieskie okno. Jak pojawi się ono to muszę restartowac laptopa
  • 0

#7 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 20 09 2011 - 21:16

Ahhh zapomniałem iż wyskakuje Ci "okno śmierci". Najlepiej będzie jak podasz sygnaturę błędu napisaną wielkimi literami oraz kod błędu po słowie STOP:

Po tym będzie można bliżej rozpoznać na czym problem polega bo teraz tylko gdybać możemy.
  • 0

#8 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 20 09 2011 - 21:21

Nie serwisowałem notebooków acer nowego typu a aspire one do którego mam dostęp nie posiada menu serwisowego, widocznie acer tego nie zaimplementował.
Musisz skombinować sobie plytke livecd z ubuntu 9.10 i uruchomić z niej komputer, wykonać test pamięci memtestem załączonym do tej plyty.
Następnie jeśli nie wykryje błędów RAM proszę zainstalować program Victoria i podać odczyt SMART ponieważ HDTUNE niezbyt dobrze radzi sobie z windows 7.
(get smart) a zrzut ekranu zamieścić na forum.
Jeśli notebook posiada gwarancję a nie jesteś w stanie sobie poradzić z tymi usterkami(bo poza taką diagnozą i tak nic więcej na gwarancji nie zrobisz) skorzystaj z usług serwisu które ci przysługują


Kolego zanim kupisz Windows 7 najpierw sprawdź czy aby Twój sprzęt będzie z nim kompatybilny (sterowniki). Co do wolno działającego systemu to w takich wypadkach pomaga najskuteczniej ponowne zainstalowanie Windows-a. Można oczywiście kombinować różnego rodzaju programami ale jak się w tym dobrze nie czujesz to lepiej nie próbować, a tym bardziej programem MHDD, którym możesz załatwić sobie dysk na cacy (czyli go popsuć).

Tyle tylko że on już ma i notebook i windowsa tylko się zawiesza.
  • 0

#9 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 20 09 2011 - 23:07

Metsej z całym szacunkiem lecz skąd Ty możesz wiedzieć iż to problem pamięci RAM ??? Tak jak pisałem naistotniejszym w tym wypadku jest podanie kodu błędu bo równie dobrze może to być problem programowy niż sprzętowy.
  • 0

#10 wojtekmax

wojtekmax

    Początkujący

  • 129 postów

Napisano 21 09 2011 - 15:55

Od 4 godz. nie wyświetla się to niebieskie okno lecz laptop nie działa tak szybko jak powinien.
  • 0

#11 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 21 09 2011 - 16:43

To pozostaje czekać aż to okno się pokaże i przy okazji proszę zwrócić uwagę przy jakiej operacji to okno wyskoczy. Jeżeli okno z zakiś przyczyn się nie pokaże to będzie wskazywało na to iż problem sam się rozwiązał ;)

  • 0

#12 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 21 09 2011 - 17:17

Metsej z całym szacunkiem lecz skąd Ty możesz wiedzieć iż to problem pamięci RAM ???

Ponieważ BSOD w windows 7 zazwyczaj powodowany jest niesprawną pamięcią lub uszkodzonym dyskiem.

  • 0

#13 wojtekmax

wojtekmax

    Początkujący

  • 129 postów

Napisano 22 09 2011 - 20:37

znowu pojawiło się to niebieskie tło lecz nie zapisałem jaki to był błąd. ;)
A jeśli bym przeinstalował system to mogło by to pomóc. Wgrał bym sobie win. 7 ale nie przenosił bym żadnych starych plików. Komp był by jak nowy.
  • 0

#14 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 22 09 2011 - 20:47

Możesz spróbować ale jeżeli to jest wina sprzętowa to nic na to nie poradzisz stawiając na nowo System ;) Ale spróbować możesz jeżeli masz taką możliwość ;)
  • 0

#15 wojtekmax

wojtekmax

    Początkujący

  • 129 postów

Napisano 22 09 2011 - 21:01

Już nastawiłem się na to psychicznie(szkoda trochę tych danych lecz co najważniejsze to sobie zgram na dysk twardy).W niedziele napisze czy się udało ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych