Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS P5KPL-AM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystky

krystky

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 11 2015 - 15:19

Witam, chciałbym zapytać, czy jest sens i czy w ogóle jest opcja by do tej płyty głownej (dokładnie mam na myśli model P5KPL-AM) wsadzić jakiś lepszy procesor (obecnie CELERON E1500)
i jakie/ile obśłuży pamięci ram?
I czy jest możliwość wsadzenia w tą płytę jakiejś karty graficznej? Bo obecnie jest tylko ta zintegrowana od Intela 256MB. Dziękuję za rady i propozycje. Pozdrawiam.

Link do płyty głównej: https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5KPLAM/



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 22 11 2015 - 22:14

Dałeś link a tam są wszystkie odpowiedzi na twoje pytania... Max 4GB ram, max 4 rdzeniowy Quad i dowolną grafikę na PCI-E. 



  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 23 11 2015 - 09:29

Zamiast Quada można wstawić Xeona LGA 771 (to nie pomyłka xD). Jest szybszy od Quada i tańszy. Jeden minus - wymagany ręczny ugrade Biosu i albo mała przeróbka gniazda płyty głównej, albo nacięcie nowych rowków w procku no i adapter - szumna nazwa jego koszt to z 5 PLN za 5 sztuk. Jakby co dołączam opis. Mam 3 kompy które tak zrobiłem. Miarą wydajności niech będzie że na wszystkich śmiga Wiedźmin 3 na dość dobrych parametrach - tak średnio-wysokie :P, a grafiki to odpowiednio GTX 750 TI, 550TI, 470. Minus trzeba mieć dobry zasilacz Xeony mają z reguły większy TDP.


Załączone pliki


Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 23 11 2015 - 09:51

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych