Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS P5B-E


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 18 11 2011 - 20:39

Witam Wszystkich Serdecznie

Od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem leciwej już płyty ASUS P5B-E.Od samego początku mam z nią problemy - może ktoś zna rozwiązanie i będzie w stanie mi pomóc?
Zacznę od początku, otóż:

Płytę podłączam pod :

Dual Core E2180@ 2.0Ghz
2x1024MB Goodram DDR2
Ge Force 8600GT
Amacroix Warrior 450W

Już po pierwszym odpaleniu wyskoczył komunikat iż nie rozpoznaje procesora "Intel cpu uncode loading error" na szczęście aktualizacja BIOS-a do najnowszego pomogła.Po formacie i wgraniu nowego OS-a wszystko było by ok gdyby nie fakt iż gdy zamykam system to monitor normalnie się wyłącza natomiast wiatraki od procesora grafiki i zasilacza dalej chodzą chociaż powinny się wyłączyć.Myślę sobie ok montowałem to na szybko może gdzieś jest zwarcie lub przebicie - wymontowałem płytę i starym sposobem położyłem bebechy na książkach na ziemi odpalam i dalej to samo :) Napięcia pomierzyłem i linia 3.3V,5V i 12V są ok więc to nie wina zasilacza.Miał ktoś może podobny problem i zna rozwiązanie? A może walnięta płyta?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły, bo jak na razie za każdym razem muszę po zamknięciu ręcznie wyłączać zasilanie....

Pozdrawiam
Jacek

Użytkownik ryba1983 edytował ten post 18 11 2011 - 20:43

  • 0

#2 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 18 11 2011 - 22:45

Od razu widać, że to wina zasilacza. Daje ciągle napięcie na płytę.

  • 0

#3 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 18 11 2011 - 23:43

Od razu widać, że to wina zasilacza. Daje ciągle napięcie na płytę.


No tak też na początku tak myślałem ale gdy napięcia mierzone miernikiem pod obciążeniem komputera wypadły dobrze to straciłem trop, po za tym z tym zasilaczem nigdy nie było problemów ( na innej płycie przez trzy lata chodził bez problemu do przedwczoraj ) dlatego typowałbym bardziej na płytę np. wielofazowy regulator napięcia lub jakąś opcję którą idzie naprawić tą usterkę (może jakaś zworka na płycie - widziałem tam dwie 5V w tym jedną od klawiatury ,jedna CLR BIOS i jeszcze jeden rząd który szczerze to nie wiem do czego służy).A może spróbować ze starszymi wersjami BIOS-u?
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 19 11 2011 - 01:39

sprobuj zobaczyc czy jak nie wrocisz do poprzedniej wersji BIOSu czy bedzie to samo?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS P5B



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych