Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS A7N8X DELUXE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Grześ_30

Grześ_30

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 04 02 2008 - 17:25

Witam
Mam gorącą prośbę o pomoc, bo już zaczynam siwieć panowie, poważnie….problem mam mobo jak w tytule, do niedawna miałem jeden dysk ata SP1614N do tego kupiłem teraz drugi dysk identyczny i oczywiście miałem go połączyć w macierz raid 0 żeby chodził jak ta lala ( 320GB ) i jakie było moje zdziwienie jak w biosie po podpięciu zobaczyłem go jako 32 GB ….:rolleyes:((( Próbowałem wszystkiego: przestawianie zworek , zmiana kanałów, reinstalacja sterowników raid ( silikon image) i nic!Dołączona grafika Dysk jest widoczny jako 160 GB jak go podepnę osobno albo jak oba ustawię w trybie master, oczywiście nie wystartuję w ten sposób systemu ale bios płyty odpalę….
Gdy podłączę prawidłowo tzn jeden master drugi slave , i spróbuję wywołać bios kontrolera raid to pojawia się komunikat no device installed, ….ręce mi opadają . Czy zmuszę jakoś te dyski do pracy razem w trybie raid ???? Przecież ta płyta nie jest aż tak stara! Bios mam zaktualizowany, oczywiście nie można powiedzieć że jest najnowszy , przestały się te aktualizacje dla tego typu płyty już pojawiać… Panowie i Panie ( jeśli takie tu są ) pomóżcie ,,,mam ochotę sprzedać to wszystko w c h o l e r ę i kupić jakiś w miarę nowszy sprzęt ale mi trochę szkoda…poszedłem po rozum do głowy i nie rozbudowuję już komputera do gier , nie ma sensu wywalać w błoto co dwa lata kupę kasy tyko lepiej konsolę kupić i mieć spokój…to oczywiście na marginesie całej sprawy…Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.....
Pozdrawiam

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS A7N8X



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych