Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS 1215N jaki system operacyjny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 other90

other90

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 03 2013 - 12:34

Witam serdecznie, posiadam netbook ASUS 1215N (4GB ram) i bardzo zależy mi na jego wydajności podczas codziennej pracy. Mam systemy operacyjne do wyboru z uczelni, więc mogę wybierać między wersjami 32 i 64 bitowymi od Windows XP do Windows 8 (od miesiąca pracuję na Windows 8 x64). Na początku użytkowania komputera miałem wgrany Windows 7 32 bit, ale było to dość dawno i wydaje mi się że system wtedy chodził sprawniej - nie wiem czy to wina tego że komputer był wtedy nowy, sterowników czy może nowszych wersji oprogramowania. Codziennym tego wyznacznikiem była responsywność filmów na youtube w rozdzielczości 1080p oraz 720p oraz "wiadomości" (silverlight) na stronie tvp - działały bez problemu, natomiast teraz jest lekki problem nawet z 720p.

Moje pytanie jest takie: czy posiadając system 32 bitowy mimo utraty ok 0,5gb ramu (jak się nie mylę system 32 bit nie obsługuje 4gb ramu) jest szansa na wydajniejsze działanie komputera podczas codziennego użytkowania: przeglądania internetu (w tym wcześniej wspomniany youtube), pakiet biurowy office, odtwarzanie filmów i muzyki? Przyznam że najbardziej irytujące jest zacinanie się filmów na youtube...

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 13 03 2013 - 16:10

Ani Xp ani 8. Ja na tym netbook'u miałem 7 x64 HP

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS 1215N wybór systemu wydajność komputera Asus 1215N



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych