Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS 1001PXD - głubi zasięg WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ChytryPL

ChytryPL

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 12 2011 - 02:20

Witam. Nie wiem czy w odpowiednim dziale umieszczam ten temat więc w razie czego prosze o przeniesienie.

Od wczoraj borykam sie z pewnym problemem i chciałbym prosić o pomoc w tej sprawie.

Na święta kupiłem matce netbooka: ASUS 1001PXD. Miał on wgrany windows 7 starter który jak wiadomo jest bardzo ograniczony jeżeli chodzi o personalizacje, dlatego też postanowiłem zainstalować na nim windows7 ultimate. Zeby nie bawić się z bootowalnym USB, zainstalowalem nowego windowsa z poziomu starego tzn, załadowałem obraz płyty do daemona, nacisnąłem setup i tyle. Nie wybierałem jednak opcji aktualizacji a opcje nagrania całego windowsa na nowo na partycji c. Stary system został automatycznie usuniety a część danych została w folderze windows.old. W każdym razie instalacja zakończyła sie powodzeniem. System był oczywiście goły bez żadnych upierdliwych apliakcji do asusa którymi starter był strasznie zagracony. ZAinstalowałem sterowniki do akrty dzwiękowej realtek HD oraz sterowniki do wbudowanej karty graficznej intela. Wszysto zostało pobrane z oficjalnej strony ASUSA : http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=Eee%20PC%201001PXD&p=20&s=1&os=29&hashedid=7w5YDL1OdNRjrvgY. Zainstalował się również automatycznie sterownik wireless lan network adapter firmy atheros. dodatkowo wgrałem " Atheros Ethernet AR8152 Driver for Win 7 and Win XP (WHQL)" również z strony producenta ponieważ windows 7 monitował o braku sterownika modułu ehternet. po instalacji wszystkich sterownikow wszystko wyglądało ok. Niestety aż do momentu próby podłączenia do wifi.

Przed reinstalacja windowsa internet śmigał idealnie a wifi działało beż żadnych zakłóceń. Obecnie mogę korzystac z internetu tylko w obrębie paru metrów od routera( jest to livebox od tp). Wystarczy że pójde do pokoju obok i wifi gubi zasięg. W kuchni wogóle nie ma żadnych sieci tymczasem mój laptop oraz laptop mojej siotry działaja bezproblemowo. Tak jak napisałem wczesnie poroblemow nie było ale teraz wifi działa fatalnie. Co więcej nawet jeżeli siedze w pokoju z routerem i inernet jest podłączony to co jakis czas sam sie rozłącza. Nie mam pojęcia dlaczego:/

Na pewno nie jest to wina routera bo pozostałe komputery działaja bez porblemowo. Próbowałem instalowac pozostale sterowniki z strony producenta ale wychodzi na to że jest to jeden i tem sam sterownik, a przynajmniej nazwa w menagerze urządzeń jest ciągle taka samaa. Reisnatlowałem nawet tego windowsa 2 krotnie mysląc że to może winna złej isntalacji, ale problem pojawia się za każdym razem.

Wszelkie windowsowskie narzedzia diagnostyki błędow itd nie znajduja żadnych błędów a sterownika nie da się uaktualnić bo jest rzekomo aktualny.

Panowie doradzcie cos bo sam nie wiem co robić. Tak jak wcześnien psialem netbook to ASUS 1001PXD, karta siecowa obsługuje standardy b\g\n tymczasem działa jak uposledzone b. Dodam jeszcze że po podłączeniu kabla internetowego działa wszystko bez zarzutów.

Jest jeszcze jedna rzecz która mnie niepokoi i nie wiem czy nie ma związku z tą awarią wifi, mianowicie nie jestem w stanie wejśc do biosu. Po uruchomieniu komputera odrazu włącza sie widnows. klikanie wszyskich f9, f8, esc, del itp. skutkuje tylko tym że pojawia sie opcja uruchomienia widnowsa w trybie awaryjnym, z wierszem polecen itp, oraz opcja przywrócenia systemu. niestety nie moge przywrócic sytsemu bo rzekomo nie mam partycji recorvery. Tymczasem oprócz partycji C(systemowej) oraz D(drugiej na dane) w komputerze sa ukryte 2 partycje. Jedna ma 16 mb a druga 15GB. Prawdopodobnie są to partycje na których znajduja sie jakieś dane od ASUSA. Niestety nie mogęsie im przyjżeć bo nie mam dostepu do biosu.


Chciałem wcześniej użyc recovery i spowrotem zainstalować tego startera z wszystkimi sterownikami i przyjżeć się co jest nie tak, ale nie da rady. Boje sie że gdybym chcial zformatowac dysk c to potem nie byłbym w stanie zainstalowac windowsa z bootowalnego usb bo nie byłbym w stanie wejsc do biosu żeby sutawić usb na rozruch. Niestety nie znam sie na kompach i mogę sie mylic dlatego potrzebuje pomocy w tej sprawie.

Na stronie producenta jest kategoria bios a tam pliki które maja po pareset kb więc próbowałem jakoś tego biosa zainstalować jednak sa to pliki rom i nie mam pojęcia jak ich uzywać a nie chce nic uszkodzić.

Dodam jeszcze że poza tym wifi wszysko działa idealnie.

Tak więc prosiłbymo pomoc co zrobic w tej sytuacji żeby wszysko dobrze działało. Jeszcze dodatkowo o rady z tym biosem bo nie znam sie na tym wogóle

Z góry dziekuje

  • 0

#2 czekson

czekson

    Początkujący

  • 42 postów

Napisano 30 12 2011 - 17:42

Po pierwsze: do biosa w ASUSie wchodzisz przez F2 podczas pojawienia się logo ASUS przy włączaniu komputera.

Po drugie: Za kuchnię nie mogę Ci dokładnie pomóc bo nie posiadam 7, lecz jak dla mnie problem leży w zarządzaniu zasilaniem, wychodzi na to że zasięg jest ograniczony przez system, skoro wcześniej działał, przed zainstalowaniem sterowników. Poszperaj w panelu, w konfiguracji karty ustawienia "Tryb oszczędzania energii" lub coś takiego, jeśli nie znajdziesz pisz, dalej będziemy myśleć, jak na razie nie mam innego pomysłu.

  • 0

#3 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 04 01 2012 - 03:04

Problem w tym że przycisk który uruchamia rfkill (funkcje blokady karty wifi oraz bt) jest przyciskiem programowym. Aby poprawnie funkcjonował musisz zainstalować oprogramowanie sterujące kartą wifi a nie tylko sterownik.


ASUS nazywa to funkcje sterowania ACPI i umieszcza w dzialne ATK (w sterownikach na stronie)

ps.
Komputer którego nazwę podałeś posiada kartę LAN firmy Atheros oraz kartę WiFi firmy AzurWave ale czasem bazuje ona na Atheros-e a czasem na RaLink-u, jesteś pewien że wybrałeś poprawną ?

Użytkownik Ymo edytował ten post 04 01 2012 - 03:06

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Livebox



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych