Skocz do zawartości


Zdjęcie

ACER TravelMate 4150 się wyłącza po podpięciu myszy USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pelorus

pelorus

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 05 2014 - 08:26

Stary ACER TravelMate 4150 XP SP3. Używam do poczty i wiadomości jako drugi komputer.

jakiś czas temu zauważyłem, że jeżeli mysz jest w gnieździe USB komputer nie startuje tylko pokazuje ekran powitalny ACER i się wyłącza.

Jeżeli nie ma myszy, to startuje normalnie. Jeżeli  włożę dowolną mysz mysz, albo nadajnik jakiejś myszy bezprzewodowej do pracującego już komputwera, pokazuje się niebieski ekran z szybko przewijającym się tekstem i komputer się wyłącza. Czasem następuje skaniowanie sytemu i jego naprawa wraz z propozycją zgłoszenia problemu, co jest zresztą bezskuteczne.

Początkowo myślałem, że to sprawa hardware. Ale nie. Przywróciłem system z dysków firmowych od początku. Zainstalował się XP z SP2. System działał poprawnie. Myszy (różne) też. Aktualizowałem sterowniki u ACERA, dalej OK. Następnie zainstalowałem SP3 - dalej OK.

Potem zaczęły mi się ładowac aktualizacje ze strony Microsoft. Jest tego kilkadziesiąt. Po aktualizacji problem powrócił.

W tym kompie touchpad jest w złym stanie, zresztą nigdy nie lubiłem tego urządzenia.

Może jakaś aktualizacja psuje system? To się stało ze 2 miesiące temu. Przedtem z rok nie używałem tego kompuitera> Teraz jest mi potrzebny, więc go odkurzyłem. Nie warto inwestować w nowy Windows, zresztą nawet nie wiem czy on go udźwignie ze swoim 750MB RAM

Będę wdzięczny za pomoc.



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 05 2014 - 08:35

Na początku przetestuj myszkę. Spróbuj podłączyć inną myszkę i zobacz czy będzie się działo to samo. Jeżeli nie masz drugiej myszki, to spróbuj tą z laptopa podłączyć do innego komputera i tak samo - sprawdź czy pojawiają się te same problemy na innym komputerze.
 
Jeżeli kwestia myszki, to oczywiście wymień myszkę i po sprawie.
 
Może to być również problem związany z gniazdem USB i faktycznie może powstawać jakieś zwarcie na płycie (jeżeli gniazdo jest poluzowane). Jeżeli znasz się dobrze na elektronice, to możesz rozebrać komputer, sprawdzić czy np. któreś połączenie gniazda z płytą główna nie pękło i ewentualnie naprawić.


Użytkownik Qauke edytował ten post 13 05 2014 - 08:41

  • 0

#3 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 14 05 2014 - 11:03

że jeżeli mysz jest w gnieździe USB komputer nie startuje tylko pokazuje ekran powitalny ACER i się wyłącza.

 

Skoro staje już na biosie, to muszę Cię zmartwić, że to raczej jakiś problem hardwareowy - stawiam, że problem z napięciem na portach USB. Miałem ten sam problem w swoim travelmate 2300, z tym, że mój startował i co jakiś czas wywalał komunikat w XP, że wystąpił niespodziewany skok napięcia na magistrali USB (czy coś w podobie).

Problem rozwiązałem bardzo szybko. Po prostu pozbyłem się tego szrota i używam do takich rzeczy netbooka (notabene o podobnych parametrach ale z Win 7 i nowszymi pamięciami oraz instrukcjami na CPU).



  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych