Skocz do zawartości


Zdjęcie

4Gb+vistax64


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 glemigobles

glemigobles

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 04 2008 - 18:04

Witam!
Mam - jak sie okazuje - standardowy problem, choc troche zmodyfikowany :thumbsup: Mianowicie zmienilem plyte glowna na Asus Commando i moje ramy (OCZ 2x2GB szyna 64) nie chca sie w pelni wykrywac..Co gorsza bios (po updatecie) tez nie widzi calej wartosci ram tylko obcina 1Gb. Co jeszcze dziwniejsze kiedy wypinam jedna kosc pokazuje pelne 2Gb, klopot zaczyna sie kiedy przylaczam dual.Updateowalem viste jak moglem..to samo z biosem...i dalej sranie...czy to jest moze kwestia napiec na plycie? Tak wyczytalem na jakims forum amerykanskim, ale nie wiem jak w biosie te napiecia zwiekszyc - nie mam dostepnej opcji (na pierwszy rzut oka) zeby napieciami sie bawic..czy ktos ma moze podobny problem i rozwiazal go? To jest chyba ogolny problem plyt Asus'a...
POMOCY!Dołączona grafika!!

Ok juz nieaktualne, poradzilem sobie.
Do wszsytkich z podobnym problemem:
Nalezy zmienic jedno ustawienie w biosie plyt Asus'a.
Odpowiednio (oczywiscie po wejsciu do biosu):
1.Advanced
2.Chipset
3.North Bridge Configuration
4.Memory Remap Feature
Opcje w punkcie 4 NALEZY WLACZYC!Dołączona grafika! czyli musi byc przy niej Enabled
potem nie zapominamy o save & exit, ram zmieni sie po reboocie (gdybyscie sie martwili, ze jak to zmienicie MRF i spojzycie do sys. info to ciagle wartosc ramu bedzie 3Gb)
Pozdrawiam!

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: 4GB RAM



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych