Skocz do zawartości


Zdjęcie

25GB przestrzeni dyskowej gratis dzięki MS SkyDrive


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 03 11 2010 - 21:29

Wydaje mi się że każdemu z nas zdarzyło się kiedyś ze zdziwieniem stwierdzić że oto cenny dokument który stworzyliśmy jakiś czas temu (a który przydałby się nam teraz) zniknął z dysku bez śladu, najprawdopodobniej skasowany przy okazji "czyszczenia" dysku ze zbędnych rzeczy. A można było temu zapobiec zapisując je np na dysku sieciowym, tak by nie zabierały miejsca na naszych "twardzielach".

1. Rejestrujemy się w usłudze Windows Live
2. Po utworzeniu konta, wchodzimy na stronę http://www.cloudstorageexplorer.com/ i z działu download pobieramy program SD Explorer
3. Instalujemy uprzednio ściągnięty plik
4. Po zakończeniu instalacji, w oknie (Mój) Komputer pojawia się nowa ikona- SD Explorer. Otwieramy ją niczym zwykły dysk twardy.
5. Wprowadzamy dane naszego konta Live, logujemy się i już możemy cieszyć się dodatkowymi gigabajtami od Billa :)

Dostęp do danych zamieszczonych w ten sposób mamy (zarówno my jak i nasi znajomi, jeżeli tylko na to zezwolimy) również ze strony internetowej SkyDrive, czyli praktycznie z każdego miejsca na świecie (jeżeli tylko są tam PC i internet:D)

  • 0

#2 keddie

keddie

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 29 12 2010 - 10:16

To samo można zrobić na wszystkich innych portalach typu chomikuj xD
Kwestia zaszyfrowania swoich danych.

  • 0

#3 madmikemc

madmikemc

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 01 2011 - 15:53

Dokładnie i to przede wszystkim bez ograniczenia do 25 GB :yes:

Z drugiej jednak strony jeśli usługa o której traktował pierwotnie post (SkyDrive) jest całkowicie darmowa, a jej jedynym ograniczeniem jest 25GB, wydaje się być rozsądną opcją dla kogoś nie potrzebującego nieprzebranych pokładów powierzchni dyskowej oraz nie chcącego używać serwisów sponsorowanych etc. Jest to również dobra opcja dla osób nie mających zamiaru rejestrować się na różnego rodzaju serwisach było nie było społecznościowych (chomik itd.)

Tyle ode mnie, pozdrawiam B)

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 02 01 2011 - 16:16

  • 0

#4 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 07 01 2011 - 01:10

Tak, SkyDrive jest w pełni darmowy. Apropo innych portali: nie zagłębiałem się w temat ale nie spotkałem się nigdy z aplikacją umożliwiającą korzystanie z chomikuj jako dodatkowego dysku twardego. No i nie za bardzo widzi mi się szyfrowanie każdego pliku ;)
  • 0

#5 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 07 01 2011 - 20:57

Jak chcesz mieć swoje pliki publiczne, to nie szyfruj. Ale nie każdy jest taki otwarty.
  • 0

#6 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 08 01 2011 - 12:31

Nie do końca chyba zrozumiałeś ;) Chodzi o to że wrzucając je na SkyDrive nie muszę ich szyfrować. Wystarczy że wstawię je do folderu prywatnego lub nie dam uprawnień do przeglądania moich zasobów wcale :) A jeżeli chodzi ci o to że dostęp do nich mogliby może mieć pracownicy MS to wątpię żeby mieli z nich jakikolwiek pożytek :) Aż tak "ściśle tajnych" plików tam nie wrzucam ;)

Użytkownik IntelInside edytował ten post 08 01 2011 - 12:34

  • 0

#7 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 08 01 2011 - 14:08

Każda informacja na tego typu dysku stanie się publiczna, tylko kwestia czasu. Może i nie masz tam rzeczy wrażliwych, ale... czy na pewno? Nie masz tam plików z danymi? Nie masz tam programów lub plików z nimi powiązanych? Każda informacja osobista - adres, telefon, nazwisko itp. są ważne. Nie tylko Twoje, ale i innych osób. Każda informacja z jakiego oprogramowania, jak często i w jakim zakresie korzystasz jest ważna. Nie ma nic na świecie za darmo. Każdy gratis okupiony jest jakimś kosztem. Czy to zgodą na reklamy, pozyskiwaniem informacji na temat wykorzystania komputera i sieci itd. Oczywiście Bill nie będzie się tym interesował osobiście, ale automaty prześwietlą zawartość dokładnie. Ja bym nie ufał, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu. Ale Ty możesz.
  • 0

#8 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 08 01 2011 - 19:27

Nie no to nie podlega żadnej dyskusji. Z wszystkiego trzeba korzystać z rozwagą i nie udostępniać w sieci byle czego. A programów na takiej "wirtualnej" partycji instalować się nie da. Przynajmniej na razie. Natomiast do zamieszczania wszelkiego rodzaju "prac domowych", czyli np kodów żródłowych których potem potrzebuję na laborkach czy też wypracowań/prezentacji multimedialnych nadaje się jak najbardziej.
  • 0

#9 krwczk

krwczk

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 12 01 2011 - 18:59

polecam program bo już raz mnie uratował
  • 0

#10 Marcin95

Marcin95

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 24 01 2011 - 00:51

Nie lepszym rozwiązaniem jest używanie po prostu dokumentów google'a ?
  • 0

#11 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 25 01 2011 - 18:10

A można tam wstawić projekt VisualStudio? :D

Użytkownik IntelInside edytował ten post 25 01 2011 - 18:11

  • 0

#12 ebinx

ebinx

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 08 03 2011 - 01:55

Ciekawy jestem na ile jest to bezpieczne rozwiazanie pod katem stalosci uslugi.
Jak mam backup na dwoch dyskach zewnetrznych, to wiem ze ktorys mi zazdziala, jak mam na - no wlasnie gdzie i u kogo. Czy oni kimkolwiek sa (MS?) daja jakies gwarancje, czy nalezy to traktowac z przymruzeniem oka i nie dawac tam niczego co jak nam szlag bum to bedzie kiepsko...

  • 0

#13 benequ

benequ

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 03 2011 - 22:15

hmm chyba troche jest zabawy zeby miec takie konto na tym... wolalbym uzyc jakiegos darmowego hostingu plikow do tego celow albo googla :)
  • 0

#14 Kamilek1994

Kamilek1994

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 03 2011 - 13:08

O dzieki fajny poradnik ;)
He akurat mi się kończyła pamięć na moim twardzielu ;)
  • 0

#15 Brosystem

Brosystem

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 07 06 2011 - 16:47

Ciekawe jak to sie sprawuje podczas uzytkowania, ale myśle że na małe pliki moze byc to dobre rozwiązanie :D
  • 0

#16 adzio19

adzio19

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 09 06 2011 - 19:25

THX

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych