Skocz do zawartości


Zdjęcie

(Poradnik) Stabilne 4,5Ghz dla i7 2600k na płycie z chipsetem Z77 / Z68


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 21 01 2013 - 21:01

Na podstawie płyty głównej, tj. ASrock Z77 Extreme6 pokazuję swoje własne ustawienia, które umożliwiają ustawienie procesora i7 2600k
na częstotliwość 4,5ghz bez występowania jakichkolwiek BSOD’ów (blue screen) lub zawieszeń. W moim przypadku procesor działa tak 24/7.
Sekcję Vcore dla CPU można opuścić bez problemu do 1,375V – testowałem i wszystko też było w porządku.
Temperatury procesora w stresie podczas grania nie przekraczają 60-65 stopni wg Everest. Jednakże nie jest to chłodzenie BOX i nie polecam przekraczania 1,35V na stockowym coolerze
Osobiście korzystam z Thermalright 120-Ultra Extreme rev. C
Te same ustawienia można spokojnie użyć na innych płytach z chipsetem Z68 oraz Z77
(jak jest na starszych to nie wiem , ponieważ nie testowałem)
Stabilność jakby ktoś chciał testować najlepiej wykonać programem Prime95 , który zakończy test jeśli napotka delikatne błędy (w przypadku jeśli dacie zbyt niskie Vcore otrzymacie blue screen'a)
To samo tyczy się programu OCCT


1. Zdjęcie ustawień działu OC Tweaker

Dołączona grafika

2. Dalsze ustawienia działu OC Tweaker

Dołączona grafika

3. Ustawienia Advanced

Dołączona grafika


W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać w tym temacie - będę starał się pomagać.
Na tych ustawieniach można iść spokojnie powyżej ale trzeba zwiększać Vcore i posiadać już potężne chłodzenie powietrzem (ew. wodne jeśli ktoś lubi)

Użytkownik Celdur edytował ten post 21 01 2013 - 21:39

  • 3

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 21 01 2013 - 21:14

Inaczej wygląda to na innych płytach, gdzie BIOS się trochę różni. Poza tym 1.37V to sporo jak na tego procka i 4,5GHz. Najlepiej rozpocząć od 1.32V i stopniowo zmiejszać lub zwiększać :) 65 stopni masz, bo masz dobre chłodzenie inni takich nie posiadają :)

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 21 01 2013 - 21:26

Na 1.32V mam stabilne 4,2Ghz przy mocnym obciążeniu OCCT / Prime95. I to byłoby bezpieczne dla stockowego coolera ale i tak zalecam od razu wymiane BOXa

Użytkownik Celdur edytował ten post 21 01 2013 - 21:38

  • 0

#4 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 21 01 2013 - 22:14

Wszystko zależy od sztuki, każda się inaczej kręci. :)
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 21 01 2013 - 22:21

Dlatego będę tutaj pomagał gdyby ktoś nie mógł uzyskać stabilności.
Druga sprawa - to działa także na i5
  • 0

#6 HubertS

HubertS

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 02 06 2017 - 17:25

Odkopuję ten trochę archaiczny wątek, ale akurat mam ten procesor. Po zastosowaniu powyższych instrukcji komputer kilkakrotnie piszczy i nie ładuje systemu (tak kilka razy) po czym się normalnie uruchomił. Jednak program CPU-Z nie pokazywał żadnej zmiany w taktowaniu procesora. Każde kolejne uruchomienie komputera skutkowało analogicznymi problemami Przywróciłem ustawienia domyślne w BIOS. Jedyne różnice jakie miałem w swoich ustawieniach to te dotyczące RAM. Czy to mogła być przyczyna?


  • 0

#7 vogga

vogga

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 06 2017 - 09:22

Odkopuję ten trochę archaiczny wątek, ale akurat mam ten procesor. Po zastosowaniu powyższych instrukcji komputer kilkakrotnie piszczy i nie ładuje systemu (tak kilka razy) po czym się normalnie uruchomił. Jednak program CPU-Z nie pokazywał żadnej zmiany w taktowaniu procesora. Każde kolejne uruchomienie komputera skutkowało analogicznymi problemami Przywróciłem ustawienia domyślne w BIOS. Jedyne różnice jakie miałem w swoich ustawieniach to te dotyczące RAM. Czy to mogła być przyczyna?

Też mnie ciekawi jak to teraz wygląda. Tez mam ten procesor i myślę żeby w końcu coś podkręcić a nigdy tego nie robiłem. Jest sens ze stockowym chłodzeniem? Jeśli nie to jakie polecacie kupić?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: i7 2600k Overclock Z77 Z68 Intel Core i7



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych