Skocz do zawartości


Zdjęcie

[forum] Najlepszy skrypt Forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 28 05 2007 - 16:13

Jest to mój pomysł polegający na tym iż wypiszecie wszystkie skrypty for jakie znacie, a następnie ja stworzę ankietę i zobaczymy który skrypt jest najlepszy.

Proponuję TYLKO darmowe :)

PHPbb
PHPbb by przemo
Mybb

czekam na więcej :)

  • 0

#2 patrykplay

patrykplay

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 28 05 2007 - 22:19

Invision Power Board
vBulletin
Multi phpBB

DeluxeBB
EKINboard
IceBB
SMF
XennoBB
txtBB

  • 0

#3 Slavo

Slavo

    Stały użytkownik

  • 189 postów

Napisano 29 05 2007 - 10:40

Oczywiście PunBB.
  • 0

#4 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 29 05 2007 - 19:38

Invision Power Board
vBulletin

TYLKO darmowe :)

:)
  • 0

#5 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 30 05 2007 - 08:21

Proponuję TYLKO darmowe :)


Jeżeli ma być ankieta na najlepszy skrypt forum to ja proponuję wszystkie (płatne i darmowe)
  • 0

#6 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 30 05 2007 - 15:37

Najlepszy darmowy skrypt forum?
Zapewne wygrałoby IPB...
  • 0

#7 Livo

Livo

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 31 05 2007 - 11:31

Zdecydowanie IPB i vBulletin.
Jedynym plusem phpBB by Przemo jest to, że jest bezpłatne.
  • 0

#8 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 01 06 2007 - 20:42

Nie jedynym... Posiada bardzo dużo dodatków i skrórek jednak jego wadą jest potrzeba dużej bazy MySql przy większych forach co bardzo często staje się problemem.

IPB i vBulletin jako płatne napewno stoja na pierwszym miejscu (jednak ja preferuję IPB - bardziej znane)
Ich zaletą jest duże bezpiczeństwo, a wadą cena. IPB do tego posiada bardzo fachową pomoc po zgłoszeniu błędu, a jak jest z vBulletin to już nie wiem.

Punbb z tego co pamiętam (bawiłem się nim dość dawno) jest bardzo łatwy w moderowaniu kodem i jest całkiem bezpieczny jednak ja (nie wnikając dogłębnie w kod) znalazłem parę blędów czyli zbyt dobry to on nie jest.

MyBB nie podoba mi się ogólnie w wyglądzie jednak jako skrypt nie jest wcale taki zły. Dość niedawno spotkać można było paru wielbicieli tego skryptu (między innymi były mod zdzisiekbutton).

txtbb bawiłem się tym niedawno i powiem jedno... nic nie powiem :D skrypt jest poprostu (moim zdaniem) do niczego

No z tymi miałem coś do czynienia więc podzieliłem się swoją wiedzą natomiast z innymi to już nie bardzo :D
  • 0

#9 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 02 06 2007 - 07:54

txtbb bawiłem się tym niedawno i powiem jedno... nic nie powiem :D skrypt jest poprostu (moim zdaniem) do niczego


Chyba zapomniałeś już o celu i przeznczeniu tego skryptu.... :D Jeżeli ktos nie posiada bazy danych, właśnie txtBB jest rozwiązaniem dla niego :D
  • 0

#10 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 02 06 2007 - 22:04

Jednakże napisanie podobnego skryptu na plikach txy zajęło mi niecałe 15min :D
Skrypt NAWET jak na pliki jest według mnie zbyt mało rozwinięty
  • 0

#11 michal1-1991

michal1-1991

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 27 06 2007 - 14:44

IPB i vBulletin... ja tam używam SMF i jestem w 100% zadowolony. Co prawda może nie wszystko w nim jest takie dobre jak IPB, ale SMF też ma kilka możliwości oraz setki darmowych dodatków. No i SMF jest darmowe!

Jedyne na czym SMF traci to wygląd, ale jakoś pobawiłem się trochę i zrobiłem skina, który upodabnia SMF do IPB. Ogólnie wygląda git, ale niebawem będe musiał coś zmienić żeby Ci od IPB się nie czepili :P

Wejdźcie sobie na poniższe strony i zobaczcie sobie sami:
http://smf.pl <-- oficjalny polski support
http://www.simplemachines.org/ <-- strona twórców SMF
http://forum.webgamepc.net <-- moja przeróbka skinu

  • 0

#12 Dewholer

Dewholer

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 18 07 2007 - 21:20

Wybaczcie, że odświeżam ale nie utworzono jeszcze ankiety.
Polecam trzy skrypty jeżeli chodzi o darmowe:
-MyBB (jestem wielkim fanem)
-UseBb (jestem tłumaczem, moderatorem polskiego supportu)
-PunBB (szybki, bezpieczny i łatwo się go modyfikuje)
Z płatnych wiadomo:
-IPB (miałem doczynienia z 2.2 oraz 2.0.0, 2.3 jeszcze nie testowałem)

  • 0

#13 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 22 08 2007 - 00:18

Co do darmowych:phpBB modified by Przemo - jakiś czas temu zoptymalizowany, dużo skórek, modyfikacji, łatwo modyfikowalny - dużo na nim robię, od strony projektowej, technicznej i czysto zabawowej,
phpBB3 - dopiero RC4, ale widać duże zmiany - obiektowość przede wszystkim, lepszy wygląd - i za pewnie zanim zacznę pisać na niego mody będę musiał jakiś czas analizować kod
MultiBB - wkręciłem się w support. Za dużo nie mogę powiedzieć bo jestem od niedawna, tym bardziej że aktualnie zaczynam koordynować tworzenie modyfikacji na podstawie phpBB3. Więc ze starą wersją nie mam zbytnio nic wspólnego.
Szczerze więcej na dłuższą metę nie testowałem (no może zwykłe phpBB2). Ale przetestuje, szczególnie MyBB, SMF i PunBB.

Co do płatnych. Nie mogę się przekonać do IPB. Od czasu jak to niby (podkreślam) admin supportu IPB robił takie o to wałki z przechwytywaniem haseł na IPB.
  • 0

#14 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 22 08 2007 - 10:42

Z tego co widzę poruszałeś się jedynie w kręgu różnych wersji i modyfikacji phpBB. Cóż - ja testowałem zarówno MyBB jak i PunBB. oba skrypty są dobra, stabilne, jednak PunBB nie powala funkcjonalnością - trzeba trochę pogrzebać w kodzie. :sciana: Hasła w IPB... na dobrą sprawę możliwe jest to w prawie każdym skrypcie forum, o phpBB już nawet nie wspominając. Wystarczy dostęp do bazy danych/serwera a większość haseł można zdobyć.
  • 0

#15 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 23 08 2007 - 13:06

Hasła w IPB... na dobrą sprawę możliwe jest to w prawie każdym skrypcie forum, o phpBB już nawet nie wspominając.

Pewnie nie w prawie tylko każdym. Mi chodzi o sam fakt, że o ile to prawda to jak administrator polskiego supportu ipb mógł robić takie rzeczy? (czytaj przechwytywać przy rejestracji niezahashowane hasła użytkowników na forum supportu ipb?)

Z tego co widzę poruszałeś się jedynie w kręgu różnych wersji i modyfikacji phpBB.

Przede wszystkim tak. Miałem styczność z innymi tego typu systemami forów, niestety nie na tyle dokładnie abym miał prawo wypowiadać się na ich temat. Mówię o darmowych oczywiście.
  • 0

#16 GET

GET

    Tester Mod

  • 9 postów

Napisano 21 12 2007 - 21:35

Moja ocena co do skryptów wygląda następująco :

1. PHPBB BY PRZEMO - skrypcik fajny , dużo skórek , dodatków . Co za tym idzie obciąża niesamowicie bazę (dużo zapytań SQL) . Niebezpieczeństwem staje się zakładka MYSQL . Można wykonać dowolne pytanie np:
SELECT*FROM phpbb_users WHERE user id ="2"

I w ten sposób możemy uzyskać hasło do wszystkich kont userów załorzonych na tym forum . Następnie , dość niebezpiecznym rozwiązaniem jest Download . Ponieważ włamywacz który dostanie się do PA , może sobie zuploadować shella . A jak sobie zuploaduje to sobie go odpali . Co dalej się stanie to wiemy . Samo w sobie phpbb nie jest złe , złe są natomiast dodatki wytwarzane przez osoby które nie są wprawnymi programistami , no i niestety powstają dziury . Bo potencjalny zjadacz chleba znający podstawy , owszem napisze jakiś skrypt , ale czy on będzie bezpieczny ? . Może wtedy okazać się że zapomniał filtrować tagów , lub w najgorszym wypadku zostawić otwartą furtkę przez którą można wykonać atak SQL Injection . Dlatego nie możemy oceniać phpbb źle , bo sami twórcy mieli IQ>0 . No ale jeśli się pododaje coś , zagmatwa kodu to potem są jajca , przychodzi następny kolo modyfikuje i tak powstaje dziura którą trzeba bez końca łatać.
  • 0

#17 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 09 2009 - 17:03

Wracając do tematu...


Z darmowych:

-phpbb3
-SMF

Z płatnych

-IPB
-XenForo
  • 0

#18 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 17 10 2009 - 11:47

W sumie teraz warto mówić tylko o IPB vBulletin i UniBoard
I jeszcze wolfgang coś tam czy jakoś tak ;) :mad:
  • 0

#19 Mikrut

Mikrut

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 11 11 2009 - 23:27

Płatne to oczywiście vB i IPB

Darmowe :
- MyBB
- Uniboard ( gdy wyjdzie )
  • 0

#20 Lukyswdn

Lukyswdn

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 12 2010 - 19:14

Z darmowych - Mybb
Z płatnych - Vbulletin

IPB nie podoba mi się z tego względu, że każde forum wygląda praktycznie tak samo...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych