Skocz do zawartości


Zdjęcie

[550zł] Poleasingowy thinkpad - czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tuh

tuh

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 02 2018 - 15:47

Witam,

 

Niedawno przeglądałem oferty laptopów poleasingowych i natrafiłem m.in. na coś takiego:

 

https://at-outlet.pl/laptopy-lenovo/lenovo-thinkpad-t400-14-c2d-120ssd-4gb-win7-gw6?from=listing&campaign-id=20

 

Jestem zwykłym użytkownikiem PC i nie potrzebuję wielkiego sprzętu, co najwyżej do Internetu i do starych gier z przełomu wieków - chcę go kupić jako drugi laptop, więc nie byłby tak bardzo eksploatowany jak mój obecny. Czy przywołana przeze mnie oferta jest atrakcyjna? I czy w ogóle warto kupować laptopy w tak niskich cenach - boję się, że taki poleasingowy długo może nie pociągnąć, jednakowoż nie mam niestety wielkiego budżetu. A zauważyłem, że w tej ofercie jest m.in, dysk SSD, a do tego słyszałem, że thinkpady są mocnymi komputerami, a do tego ponoć te poleasingowe są ogólnie mocniejsze. Proszę o poradę, ewentualnie o namiary na sprawdzone firmy oferujące tani sprzęt.



Użytkownik tuh edytował ten post 07 02 2018 - 15:48

  • 0

#2 FixSerwis

FixSerwis

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 06 05 2018 - 13:56

Kupno poleasingowego laptopa czy innego sprzętu zawsze wiąże się z ryzykiem. Jeżeli jednak potrzebujesz szybko laptopa i nie masz - jak wspomniałeś - dużego budżetu, to myślę, że nie jest to najgorsze rozwiązanie na tą chwilę. 



  • 0

#3 Royal-Comp

Royal-Comp

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 18 02 2019 - 13:40

Tutaj mogę się zgodzić, również uważam że zakup używanego laptopa czy generalnie elektroniki to zawsze pewne ryzyko i nikt nie da Ci gwarancji na jego poprawne działanie czy bezawaryjność. Lepiej dołozyć i zdecydować się na nowy sprzęt.


  • 0

#4 EgyptCentral

EgyptCentral

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 22 02 2019 - 18:18

Tutaj mogę się zgodzić, również uważam że zakup używanego laptopa czy generalnie elektroniki to zawsze pewne ryzyko i nikt nie da Ci gwarancji na jego poprawne działanie czy bezawaryjność. Lepiej dołozyć i zdecydować się na nowy sprzęt.

Niekoniecznie. Normalnie sklepy i tak dają gwarancje 24 msc, to chyba nawet taki wymóg prawny, czy europejski. Jakoś pół roku temu w sferisie kupowałem właśnie używane Thinkpady T420 do biura, całkiem fajny sprzęt z prockiem i5 i systemem Windows 7 - 540 zł dałem za sztukę. Wiadomo, nie jest to sprzęt igiełka, jakieś tam  przetarcia czy ryski na obudowie się zdarzają, ale matryca takich wad nie miała, wszystko ok. Oni właśnie dają gwarancję na sprzęt 2 lata, a na baterię 1 msc od daty zakupu.
Bateria i tak dla mnie znaczenia nie miała, jestem cały czas okablowany.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych